Písničkář Jan Burian o Nohavicovi: Vmetl mu do tváře spolupráci s StB a přirovnal k Michalu Davidovi!

Písničkář a básník Jan Burian (65) se opřel do Jaromíra Nohavici (63) a vytáhnul jeho minulost spojenou s StB. Dokonce ani neváhal přirovnat ho k ikoně popmusic Michalu Davidovi (56)! To se asi ani jednomu z nich líbit nebude…

Burian si o kolezích z muzikantské branže nemyslí nic moc pěkného. „Písničkář Michal David vám třeba napoví, že kdo neskáče, není Čech. Písničkář Nohavica úspěšně prodá své fandovství Baníku Ostrava a své fízlovství. A řekne si o milion korun za koncert,“ posteskl si časopisu Týden Burian.

Básník a písničkář Burian se nebál Davida a Nohavicu, kteří jsou v očích fanoušků zcela odlišní, hodit do jednoho pytle. A to pouze kvůli tomu, že oba dva skládají autorské písně, což z nich obou dělá písničkáře.

Jaromír Nohavica o svém propojení s StB poprvé promluvil před více než deseti lety a schytal za to mnoho narážek a připomínek od kolegů. Například píseň Udavač z Těšína od Jaroslava Hutky. Nohavica vystupoval v seznamech StB jako Mirek a údajně nikdy neřekl Veřejné bezpečnosti nic, co by mohlo někoho, na koho se měli zaměřovat, poškodit. Donášet měl na kolegu a kamaráda Karla Kryla.

Blesk, 8. 4. 2017