hutka přeje někomu veřejně smrt z důvodů antipatie a usmívá se při tom

"Spoustu informací o lidech získáváme už během prvních sekund. Odhadneme věk, sociální statut, inteligenci a většinou i pohlaví. Horší je to s charakterovými vlastnostmi. Všichni se snažíme působit příznivým dojmem," napsal úvodem svého komentáře politik Ivan David.

Komentář bývalý ministr nazval ... Za co jsem Jaroslavu Hutkovi vděčný a tomuto muži a jeho písničce o prezidentovi Milošovi Zemanovi se také dál věnuje.

"Je velikou výhodou, když se nám ti druzí představí hned. Kolik tím ušetříme času, kolika zklamání, a ztrát! Jaroslav hutka se nám již nejednou představil, ale kdo to přehlédl nebo nedocenil, dozví se dost během prvních dvou minut jeho nové písničky. Přát někomu veřejně smrt z důvodů antipatie a usmívat se při tom, to nesvědčí o dobrém vkusu, spíše o jeho absenci či nepodařeném vychování. Dozvíme se, že umělec hutka není schopen výraznější invence, hudba bez nápadu, text připomíná hromadění sprosťáren z některých komentářů - například i pod články na Nové republice. Jenže jejich autoři jsou anonymní. Pod svým jménem by takové ubohé vulgárnosti nepsali. Styděli by se. To Jaroslav hutka ne. Z výrazu jeho tváře je zřejmé, že je se svým výkonem velmi spokojen a je na něj hrdý. Díky poslednímu dílu tohoto umělce hned vím, že až uslyšíme nebo uvidíme Hutku, můžeme to hned přepnout, nebo vypnout. Ušetřil nám spoustu času," píše v komentáři Ivan David.

"A to není všechno. Pomohl nám poznat další spoluobčany, jejichž vlastnosti nám mohly zůstat utajeny. Oni mu totiž pomáhají a nebo se k jeho výkonu hlásí. Nahrávku a šiření pomohla zajistit skupina Post bellum, neziskovka podporovaná za výrobu úplně nové historie. Umělecké dílo hanobící prezidenta republiky pomáhá šířit také internetová stránka Echo24, to jsou ti moralisté bojující za pravdu. Připojil se i prezidentský kandidát a nyní kandidát do Senátu Marek Hilšer. I ten využil příležitosti se projevit, abychom si na něj udělali názor. Jsem vděčen Jaroslavu Hutkovi, že nás nenechal na pochybách a umožnil nám lepší poznání dalších osobností," uzavřel svůj komentář Ivan David.

K článku okamžitě začaly naskakovat komentáře čtenářů, kteří zpěváka Hutku odsuzují za jeho text k písni, ale najdete tu i komentáře, po kterých, když si je přečtete, vám zatrne.

"hutka je lidský ztroskotanec, který se hodí akorát pražské kavárně."

"Slovo monstrum evokuje ve mne něco velkého a toto individuum je spíše malé, nic... atd."

"Souhlasím, pane Davide, tato Hutkova píseň slouží jako názorná ukázka "slušnosti, vzdělanosti a všeho nej", kterou na sebe lepí ti "lepší lidé". Důležitější je však dle mého názoru právě Post Bellum a lidé kolem této a podobných neziskovek. Je to propojená skupina lidí, kteří ovládají a ovlivňují (nebo spíše slouží někomu) mediální, vzdělávací prostor, vytvářejí veřejné mínění. Tím vším mají velký vliv i na volby. Dokud nebudou donuceni obléct si dresy (píseň Elánu), není možná změna."

ps, Novarepublika.cz, Prvnizpravy.cz, 2. 8. 2018