LINKA

Jaroslav Hutka jako host uznávaného hudebníka Rudyho Linky. Druhá série hudební talk show přináší přátelský rozhovor nejen o muzice a společný jam na závěr.

Linka, to je především dialog dvou výjimečných hudebních osobností, z nichž jednou je vždy hostitel a moderátor Rudy Linka, který v malebném prostředí své šumavské chalupy uvítá hosty spojené s mnoha rozdílnými žánry. Dialog hudební i osobní povede mimo jiné s Matějem Ruppertem, Felixem Slováčkem, Tomášem Linkou, Romanem Holým, Michalem Davidem, i se světovými hvězdami Miroslavem Vitoušem, Patem Methenym, Johnem Scofieldem a dalšími.

„Celý námět a scénář pořadu je úplně prostý – muzikant přijede navštívit muzikanta. To není nic nového a bylo to v České televizi dobře uděláno mnohokrát,“ říká Rudy Linka a pokračuje: „O co se ale já v našem pořadu snažil, je ukázat bezprostřednost, přirozenost a radost, kterou hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a že mezi žánry hudby není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější, než komunikace slovní. Přesně jako linka.“

Česká televize, 12.10.2018