Jaroslav Hutka má novou píseň. Jmenuje se Ovarova revoluce

Po ostré skladbě Miloš a Zubatá, která měla velký ohlas, přichází písničkář Jaroslav Hutka s další skladbou, ve které se věnuje prezidentovi Miloši Zemanovi. Jmenuje se Ovarova revoluce. V písni opět tvrdě kritizuje Miloše Zemana. Připomíná jeho nápady na střílení novinářů, útoky na Romy, náklonnost k Rusku, atd.. Skladbu uvedl u příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa.
Jaroslav Hutka patří k vytrvalým kritikům Miloše Zemana, Václava Klause, Andreje Babiše a komunistů. Právě s komunisty měl problémy během normalizace. Patřil mezi hudebníky, kterým bolševici komplikovali život. Pronásledovali ho natolik, že po koncertu u Václava Havla a podpisu Charty 77 emigroval.
Například ve skladbě 100 let zpívá o udavačovi ve vládě a opilci na Hradě. „Láme se chleba a možná skutečně začíná další republika. Tragédie je, že lid si to nechává líbit a postupně a nenápadně vyměnit hlavy v institucích je jen věc času. Existence státu, který vznikl po převratu v roce 1989, je ohrožena, možná už je ten stát v rozkladu,“ varoval Jaroslav Hutka v rozhovoru pro FORUM 24.

forum24.cz, Michal Závada, 31. 10. 2018