Odpůrci politické korektnosti se zlobí kvůli Hutkově písni Miloš a zubatá. Neměli by se radovat?

Zpěvák Jaroslav Hutka natočil novou píseň s názvem Miloš a zubatá. Umělecky se příliš nepovedla, ovšem ublížený jekot těch, kdo obvykle tak hlasitě volají po politické nekorektnosti, donutí člověka, aby se zasmál. Není tohle ta politická nekorektnost, jakou si přejí? Není. Protože kritizovat, případně urazit můžete jen toho, s kým oni sami nesympatizují.

Práva a důstojnost naší hlavy státu samozřejmě nejhlasitěji brání Parlamentní listy. To není překvapivé – jejich autor Radim Panenka, člověk blízký Jiřímu Ovčáčkovi, vydělává na “knihách” rozhovorů se Zemanem. PL tisknou názory kohokoli, kdo uráží nebo nadává na “sluníčkáře”, “drahošovce” nebo kohokoli jiného, ale teď vládne pohoršení a volání po slušnosti.

Do čela obránců pana prezidenta se postavil také kardinál Dominik Duka. Ano, ten kardinál, který se občas zastává komunistů nebo Tomia Okamury. Ten kardinál, který shodou okolností dostal od Zemana vyznamenání. Aby se vyjádřil k urážkám jiných lidí, ke lžím, které z Hradu zaznívají, to ne. Jednodušší je pohoršit se nad písničkou, nad špatným divadelním představením nebo světu sdělit, že se až příliš hovoří o kauze Čapí hnízdo. A to by člověk řekl, že zrovna kardinál by měl bránit pravdu.

Za “nechutnou” píseň označil také šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš. Pokud někdo v posledních měsících tento časopis čte, jistě si povšiml, že i on je často pohoršen vším, co zavání korektností. Jeho nepřátelům vévodí Evropská unie. Takže Hutka takzvaně nekorektní být nemůže?

Ale samozřejmě se pohoršilo mnoho slušných lidí. Jaroslav Foldyna, Aeronet, TV Prima… A víte co? Ať je ta píseň jakkoli špatná, vlastně není ani nějak vtipná, ukazuje to, že Hutka prostě rozvířil něco, o čem nikdo nechce otevřeně mluvit. A proč? Budeme tedy najednou o nějakém tématu nuceni mlčet, aby se to někoho nedotklo? Připomíná to chvíli, kdy se mnozí pohoršovali nad Hutkovou písní Udavač z Těšína o Jaromíru Nohavicovi. Protože mají rádi jeho písničky, nesmí se asi říkat, že udavačem prostě a jednoduše byl.

Dovolím si ještě jednu poznámku. Pražský hrad systematicky lže o zdravotním stavu Miloše Zemana a každé jeho další veřejné vystoupení vyvolává obavu o to, jak dopadne. A je zjevné, že to není alkoholem. Pokud tohle jeho oddaní fanoušci nevidí, jsou buďto slepí, nebo politicky korektní. A to je přece proti jejich přesvědčení.

forum24.cz, Johana Hovorková, 5. 8. 2018