Hutka v nové písni znovu provokuje Zemana

Písničkáři Jaroslav Hutka a Vladimír Veit pokračují v provokacích Hradu a prezidenta Miloše Zemana. Každý zvlášť před nedávnem vydali své písně o smrti Miloše Zemana, teď spojili síly a nahráli další song o hlavě státu. Nese název „Ovarová revoluce“.

Text nové písně napsal Hutka, Veil pak složil hudbu. Jejích počin se tentokrát vztahuje ke 100 letům Československa. Hlavní roli v něm opět hraje prezident Miloš Zeman. „Vulgarita z Hradu vane, nemá v Česku obdoby, sprosťák v čele státu stanul, kecy jako z hospody. Opilec teď v sídle králů, dělá z lidí stádo volů a z národa rovnou hrubce Ovarova revoluce,“ zpívá se v první sloce.
Hutka připomíná zemanovy excesy z poslední doby. „Ovar není žádný samet, ovar to je radikál novináře bude střílet, cikánům už herdu dal,“ zazní v písni. Připomíná ale také Zemanovu „virózu“ u korunovačních klenotů, cesty do Ruska a Číny či kauzu kolem novináře Ferdinanda Peroutky.
Hudebníci nešetří ani prezidentovy příznivce. „Davy jako z hloupé knížky, svého vůdce milují, tupost jako rána z pušky, rozlehla se po kraji. Kdo nevěří, ať tam běží, skutečně tam blbost sněží a sáňkuje šťastně z kopce,“ pokračuje Hutka.
„Uprchlíci, kominíci ohrožují Hradčany, muslimové, sudeťáci svoloč pražské kavárny, neváží si hlavy státu, přáli by si jeho ztrátu, ten má ale všechny v kapse,“ zpívá písničkář. Poslední část pak věnuje Zemanovým vulgaritám. „Urážky a hnusné žvásty, bezpříkladná oplzlost, smutný život lidské trosky, na každého jenom zlost, stařecká zlost, bezmoc zmaru, duše už jen v alkoholu v beznaději bezdomovce,“ končí svůj výlev Hutka.

eurozprávy.cz, čem, 30. 10. 2018