Srp chce žalovat Hutku, pokud se neomluví. Ani náhodou, říká hudebník

Jaroslav Hutka v reakci na jmenování Karla Srpa členem Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, které navrhl Miloš Zeman, připomněl spolupráci Srpa se Státní bezpečností. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Hutka dnes obdržel dopis od právního zástupce údajného bývalého donašeče StB, který žádá omluvu. Pokud se hudebník za svá slova neospravedlní, čeká ho prý žaloba. Hutka svá slova ale nehodlá odvolat a podle svého vyjádření pro FORUM24 se soudu nebojí.

Hutka se ve spojitosti s jmenováním Srpa do Etické komise podělil o své zkušenosti s udáváním StB. Podle hudebníkových slov byl i on tím, na koho Srp donášel, a ví minimálně o čtyřech případech, kdy k tomu došlo. V rozhovoru pro FORUM24 Hutka připomněl, že udavač zůstane udavačem, a poukázal tak na to, že Srp není důvěryhodným člověkem, který by měl určovat etiku lidí v České republice. Za tato slova ho nyní možná čeká popotahování u soudu.

„Na omlouvání opravdu nemám pomyšlení, a pokud by to opravdu došlo k soudu, který mě nepoškodí, přestože mohu samozřejmě prohrát, vyjde najevo tolik věcí a dalších důkazů, že si to snad rozmyslí,“ napsal z Indie Hutka deníku FORUM24. „S Karlem Dybou jsem se soudil pět let o to, jestli je gauner, nakonec jsem to vyhrál,“ připomněl svůj dřívější soudní spor.

forum24, Vilém Besser, 31. 1. 2017