verze 1


verze 2

Provolání

Balbínovy poetické strany
k občanům Čech, Moravy a Slezska

"Konec blbé nálady"

MF DNES, 15. 6. 2002

Vážení našinci,

nadšeni výsledky práce našich zákonodárných a ústavodárných sborů rozhodli jsme se následovat jejich příkladu a apelovat na občany výzvou: "Hybaj všichni k volbám!" Jak správně zdůraznil pan prezident ve svém dramatickém novoročním projevu, dnes nebojujeme o Madrid, ale o Prahu i jiná česká moravská a slezská města i vesnice a samoty, krajany v zámoří i na Ukrajině.
Oslovujeme, jářku, Ty z Vás, kteří dosud váhají, zda zavítají do "urnového ráje". Zda svým hlasem přispějí k lepšímu a ještě lepšímu a nejlepšímu pořádku věcí Tvých, Ó, Lide český.

Vážení našinci,

Balbínova poetická strana se zrodila za dramatických okolností v noci přecházející z data 31. 12. 2001 až do rána 1. 1. 2002 v Balbínově poetické hospůdce v Balbínově ulici v Praze na Vinohradech.

Naše strana se hlásí k odkazu Bohuslava Balbína, jezuitského kněze a vlastence, který stál u znovuzrození spisovného jazyka českého a který svou Obranou jazyka českého ovlivnil budoucnost národa. Ti, kdo český jazyk tupí, przní a zesměšňují nejsou naši nepřátelé, neboť nevědí co činí.

My podporujeme všechny pracovité a poctivé zemědělce, učence, mravence, vlastence, kojence, umělce a politiky.

Vážení našinci,

Začněme od píky. Pověsme Vaše starosti i dluhy na skobu.

Balbínova poetická strana je zde pro Vás.