Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

Písničkář Jaroslav Hutka se po někdejší ostré písničce Miloš a zubatá pouští do tvorby básní, které sdílí na sociální síti. A opět nešetří současnou hlavu státu či premiéra ČR. Stranou tentokrát nezůstal ani šéf Bílého domu Donald Trump.

Vyjádřit se tvrdě o české politice formou písně je bezesporu Hutkovou doménou.
Nyní dává svůj názor na odiv i v podobě jakýchsi básní, které s veřejností sdílí na svém facebookovém profilu. I tentokrát zde věnoval její část nejvyšším ústavním činitelům, kteří často bývají v jeho „umělecké tvorbě“ hlavním předmětem kritiky.
V jednom ze svých nejnovějších básnivých opusú se například přesouvá do budoucnosti a ohlíží se zpět do dnešní doby na to, jak to tu prezident Miloš Zeman s premiérem Andreje Babišem vedli.
„Volby, vláda, soudce, prezidenta, když se podívám do zrcadla, vidím je všechny vedle sebe. Šklebí se na mne při trhání chloupků z obočí. Dávno zapomenutý Babiš (opravdu se tak jmenoval?) prý vedl firmu na ušní maz,“ píše na adresu současného předsedy vlády.
Vzápětí se ohlíží i za politikou a počínáním Miloše Zemana: „Hradní masokombinát na urážky měl také jakési jméno.“
„Já zapomněl, že se do básní nepletou politici,“ pokračuje Hutka.
„Hrabu se jen v hromadě už dávno přebraného štěrku. Skutečnost je nezapamatovatelná, historie překroucená a děti přešlapují jednou nohou v ráji jen chvíli, než vystoupí a naučí se od nás si také stěžovat na nesvobodu,“ stojí dále v textu jeho básnivého opusu.
Zatím největší poprask Hutka vyvolal svou písničkou Miloš a zubatá: „Masaryk v hrobě se obrátil, zařval, co je to za chlapa, a na Zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, Zubatá už na Hrad chvátá,“ vyjádřil se Hutka před dvěma lety.
V dalším facebookovém básnickém dílu z posledních dnů se věnuje také pandemické situaci, kde zaznívá také jméno amerického prezidenta.
„Vždyť ten virus tu nikdy nebyl, uvítali jsme ho slavnostně a také mu oznámili, že se s ním loučíme. Není kam spěchat vzkázal horníkům a rozjel se do amazonských pralesů. V Bílém domě příkladně po americku hloupý prezident je šokován, že musí vyhlédnout z okna, umývat si ruce, odpovídat na otázky,“ otírá se písničkář Hutka o prezidenta USA.

Parlamentní listy, nab, 11. 7. 2020