Koncert Jaroslava Hutky v Amphitéatre „Breechkaul“ v Berdorfu dne 21. srpna 2021

Velvyslanectví České republiky v Lucemburku ve spolupráci s ATSL – Amitiés tcheque et slovaque a Luxembourg a městem Berdorf uspořádaly dne 21. srpna 2021 v Amphithéâtre "Breechkaul" v Berdorfu koncert Jaroslava Hutky u příležitosti Dne památky obětí invaze vojsky Varšavské smlouvy na území Československa v roce 1968.
Koncert legendy českého folku a undergroundu Jaroslava Hutky se u příležitosti invaze dne 21. srpna konala v přírodním amfiteátru Breechkaul v regionu Muellerthal, obklopeném nádhernou přírodou plné skalních útvarů, jeskynních komplexů, vodopádů a roklí. Jaroslava Hutky od počátků své tvorby komentuje politickou a společenskou atmosféru a během koncertu samozřejmě zazpíval své nejproslulejší písně Havlíčku, Havle či Náměšť, jež dodnes připomíná atmosféru sametové revoluce.
Koncertu se zúčastnili Češi, Slováci i Lucemburčané, mezi hosty byl také nový lucemburský velvyslanec v České republice J. E. pan Ronald Dofing, starosta města Berdorf Joe Nilles a zástupkyně velvyslanectví Slovenska v Belgii.
Během akce bylo možné si vychutnat nejen tradiční české pivo, ale také lucemburské a místní sýry. Koncert se konal za dodržení platných místních epidemiologických opatření.

Kurzy.cz, mzv.cz, 12. 8. 2021