Koncem měsíce vydá vydavatelství EMI jedinečné album SOLITÉŘI

8. 2. 2013 - Exkluzívní, šansonově laděné album v ojedinělém podání výrazných osobností české kulturní scény. Jak název SOLITÉŘI napovídá, sešli se na něm umělci, jejichž pozice je v tuzemsku nezaměnitelná a svébytná. Jejich interpretace nových českých verzí evergreenů, které vešly do dějin světového rocku a popu, je tak skutečným hudebním zážitkem.

Kromě velkých hlasů Marty Kubišové (písně z repertoáru Simply Red a Mike and Mechanics), Věry Špinarové (song od Petera Gabriela) nebo neprávem opomíjené zpěvačky Pavly Forest (Angie od Rolling Stones) zaujmou sugestivní výkony zpívajících herců Pavla Landovského (slavné Dylanovo Knocking On Heavens Door), Jana Kačera (If od Pink Floyd) či Bolka Polívky (If It Be Your Will od Leonarda Cohena). Písničkář Jaroslav Hutka nově nazpíval svého dnes už legendárního Ježíška (Catch The Wind od Donovana) a často interpretované Cohenovo Hallelujah je v podání Wabiho Daňka skutečná Píseň písní. Sestavu Solitérů originálně doplňují zástupci mladší generace: slovenská herečka a pisničkářa Lucia Gažiová a zpěvák David Kraus, neodolatelně zejména v duetu Prima den (Perfect Day od Lou Reeda).

Album vznikalo ve studiu Elektrovox v Jevanech a je výsledkem téměř dvouleté práce s láskyplnou péčí o každou notu a každé slovo. Hudební doprovod byl natáčen bez použití computerů, výhradně s živými nástroji. Celý projekt je dílem producentů Petra Svobody a Lucie Gažiové.

www.rockandpop.cz

Nevšední lidé nazpívali nevšední písně

Pod názvem Solitéři vydá koncem února vydavatelství EMI šansonově laděné album, na němž se představí výrazné osobnosti české kulturní scény. Jak již název napovídá, sešli se na něm umělci, jejichž pozice je v tuzemsku nezaměnitelná a svébytná. Jejich interpretace nových českých verzí evergreenů, které vešly do dějin světového rocku a popu, tak slibuje skutečný hudební zážitek.

Kromě velkých hlasů Marty Kubišové (písně z repertoáru Simply Red a Mike and Mechanics), Věry Špinarové (song od Petera Gabriela) nebo neprávem opomíjené zpěvačky Pavly Forest (Angie od Rolling Stones) zaujmou sugestivní výkony zpívajících herců Pavla Landovského (slavné Dylanovo Knocking On Heavens Door), Jana Kačera (If od Pink Floyd) či Bolka Polívky (If It Be Your Will od Leonarda Cohena). Písničkář Jaroslav Hutka nově nazpíval svého dnes už legendárního Ježíška (Catch The Wind od Donovana) a často interpretované Cohenovo Hallelujah zazní v podání Wabiho Daňka. Sestavu Solitérů doplňují zástupci mladší generace, slovenská herečka a pisničkářa Lucia Gažiová a zpěvák David Kraus.

Album vznikalo ve studiu Elektrovox a hudební doprovod byl natáčen bez použití computerů, výhradně s živými nástroji. Celý projekt je dílem producentů Petra Svobody a Lucie Gažiové.

www.hudebniknihovna.cz - Karel Souček, 09. 02. 2013