Tři a genti jdou... Udavač z Těšína: Jak to doopravdy bylo? další článek na Spectru
diskuse na iDNES
články v Lidovkách: 1. 2. 3. 4. 5.
blog Novinky
O koncertu ve Vídni píše J. Brabenec
J. Brabenec doplňuje
MFDnes: Nohavica promluvil
Nohavicovo vyjádření na jeho vlastních stránkách
13. 11. 2007
Get the Flash Player to see this player.
Odesílatel: Jaroslav Kotal
Jardo, děkuji - děkuji - jsi válec. To bylo strašně správné a ještě jednou děkuji.
Jen kdyby v rozhlase, televizi a dalších masmediích trošku přemýšleli - a nedali šanci těmto lidem - Hrubešům, Neckářům a dalším. Děkuji moc. Jarek Kotal
Odesílatel: Paul Zverina
Dobry den, dekuji za to, ze jste se ozval ve veci Nohavicova selhani. Slysel jsem pisnicku, cetl jsem rozhovor na iDnes a myslim, ze mate ve vsem pravdu. Mrzi me ale nejenom to, ze Nohavica se nezachoval jako chlap, ale i to, ze se stale najde dost lidi, kteri tvrdi, ze Vas motivuje nejaka zavist. Nikdo, kdo to neprozil na vlastni kuzi, si nedovede predstavit, co odchod do exilu znamena, jak to s clovekem zamava a ze to je pro zbytek zivota. Vite ale, on ten Nohavica neni zdaleka sam, vzdyt podobne pstrosi postoje jsou beznou normou nejenom ve spolecnosti celkove, ale i mezi mukly, z nichz nekteri v kriminale zklamali. A mnozi z nich to dodnes nepriznali ani sobe samym.
Co by Nohavicovu obcovani s estebaky asi tak rekl Vysockij? Pavel.
jméno: Pavel
Dobry den. A tak sem nejak tak precetl clanek o tom jak jste hezkou slozil pisnicku pro pana Nohavicu. Neposloucham jeho ani vas. Neznam jeho ani vas. Ani nechci. ale ta vase pisnicka o nem je dosti uboha. Plna zasti a zavisti.Vubec je to tady v haji jak koukam se vsemi.Mozna mam ve svych 16 letech na to jiny pohled nez dospelaci ale primo to o vas z te pisnicky jde.
jméno: Honza Šlechta
Vážený pane Hutko,
předem chci říct, že si Vás vážím. Bohužel v posledních dnech jste mě poněkud zarazil. Jedná se o text písně, kterou jste napsal o panu Nohavicovi. Nechci obhajovat to, co pan Nohavica udělal, ale spíš proč. Nejsem si jistý, jestli i Vy jste si dobře promyslel, co tento text vyvolá. Je toho samozřejmě víc, jediné, co je jasné, je, že nic dobrého to vyvolat nemohlo. Domnívám se, že opomíjíte důležitá fakta, a sice za jakých podmínek se pan Nohavica toho, vašimi slovy, udavačství dopustil. Jisté je, že nejdnal za stejných okolností jako ostatní. Jaromír Nohavica byl závislý na alkoholu - pokud byste byl dobře informovaný (což byste měl být, než začnete někoho kritizovat) věděl byste, že pokud člověku vládne alkohol, bojuje ten dotyčný ve všech ohledech v zájmu a pod vládou pouze alkoholu; i mimo jiné proto je velmi těžké se závislosti zbavit.
Kritizujete tvrdost a nespravedlivost minulého režimu, avšak i Vy se doupouštíte stejného ubližování.
Jsem mladý, je mi teprve 21, možná se proto mýlím. Každopádně jsem si jitý, že mluvíte jako ti, co s plnými ústy hovoří o hladovění. Nehodlám Vám říkat něco ve stylu \"styďtete se\" a podbné rozkazy. Chci Vám, jen říct, že jste mě velmi zklamal. Opravdu moc.

Milý Honzo, snažím si to představit a asi i chápu, ale písničkář přece nemůže být udavačem. Nebo je všechno jedno? - Jaroslav Hutka

Asi ne, s tím s Vámi souhlasím,.Myslím si ale, že sám Jaromír Nohavica si bolest z této životní chyby nese s sebou celým životem a asi si ji ponese až do hrobu. Vy určitě pravdu máte, rozhodně nechci obhajovat udavačství. Jen chci říct, že se mi to zdá jako hodně zbytečné další kamení házené do jeho bolestivé rány. Od Jaromíra Nohavici ale udání bolí asi o něco víc jak od "normálních" lidí. Nakonec ale i on je jen člověk (to není omluva - to je fakt). Přeci jen by pro nás pro všechny asi stačilo číst tu Bibli - i tam je řečeno "NEBUDEŠ MÍT JINÉHO BOHA MIMO MNE" - není to kráné, jak moc je to ponaučující? :-) Souhlasím s Vámi, že není dobré zapomínat, a už vůbec ne tak rychle, na minulost. Ono to sice může bolet, ale je to nutné, aby to nebolelo znova a ještě víc. V dnešní době je ale nutné vzít si z minulých let ponaučení a nedopustit, aby se opakovaly stejné chyby (ať už v jakémkoliv ohledu). V tom si myslím je poslání dnešního písničkáře. Ono je to ale všechno trošku složitější. Teď už Vás nechám na pokoji, přeci jen v těchto hodinách moje věty už asi začínají postrádat smysl a jsem asi krapítek otravný. :-) Zdravím Honza
jméno: pipal
po sametové revoluci z našeho okolí zmizely jásající davy budovatelů (tak jak je vídáme ve dvacet let starých televizních novinách),nikde jsem nemohl najít ani jediného nadšeného budovatele socialismu, všude jen samé oběti špatné doby,to nadšení budovatelů z padesátých let zmizelo tak dokonale, že jsme ho již ani neuměly pochopit.
Díky Vám , pane Hutko, tisíce možná i miliony rozhořčených občanů odhodilo smutek dnešní doby, pozvedlo rudý prapor a se zpěvem internacionály vyrazilo budovat šťastnou (pardon socialistickou) budoucnost.Ty jásající davy ze starých týdeníků, dnes jásají z diskusního fóra k Vaší písni. Děkuji Vám za to, že mnozí odhodily naučené fráze a jasně říkají co si skutečně myslí. Díky Vám dnes vidíme s kým máme jásat a budovat a .....
jméno: Marek Ševčík
Vážený pane Jaroslave Hutko
velmi jsem si Vás vždy vážil a ctil,nyní však mne mrzí ,co jste vepsal do textu jedné z posledních písní.Myslím,že člověk může hezky po chlapsku říct:člověče,to jsi asi neměl.... a možná v písni odsoudit ty ,co ho přinutili,ti co vyhrožovali....však víte.Není to fér nyní po mnoha létech kopnout do někoho,do koho je kopnout si veřejně povoleno.Takový jste pane Hutko nikdy nebýval.PROČ NYNÍ ??????!!!! Marek Ševčík
PS.mládí jsem strávil ve vesnici pod lesem,kde byl ten zatracenej archív STB
Pane Jaroslave !
Jsem udiven obrovskou vlnou reakcí, které jsou nyní k vidění na mnoha diskusních portálech.
Reagoval jsem 2 x na blogu Libora Popely: [272] Je to těžké oddělit, ale..., mail, 13.11.2007 14:36...netroufám si ale dělat žalobce ani advokáta. Jako kluk jsem jezdil do Plzně na Lochotín na Portu. V polovině devadesátých let (1985...) tam Nohavica měl asi tři roky po sobě být, ale nikdy nezpíval, prý měl absolutní zákaz. A to na něj čakalo 30 tisíc lidí. Byl úplně na indexu, jeden rok ho prý dokonce zavřeli přímo v Plzni a na Portu se nedostal. Tak si říkám, že ho třeba násilím zlomili a on dělal něco jen "jako"... . Když si k němu přidám třeba Bohdalku, Skopečka, Kanyzu nebo komika Pepu Dvořáka, nemohl bych si pustit ani rádio nebo TV.
Hutka je optimista, pořád se v TV srdečně směje, navím nakolik celou záležitost ovlivněn smutným seriálem, který v TV uvádí, myslí až tak vážně, ale možná je to právě to, co Nohavica neumí... ! Smích.
Když ve Federálním shromáždění označila komise Jiřího Rumla asi 14 poslanců za spolupracovníky Stb, tak jediný se nevymlouval, nevykrucoval, řekl jen od mikrofonu: "Vy mě nemůžete pochopit a tak tedy ani soudit, soudit mě bude Bůh !" Třeba je to tak i u Nohavici. a [315]
Nadáváním na Hutku, mail, 13.11.2007 14:50 se stejně asi ani Nohavicovi nezavděčíte !
Napsal jsem to v dobré víře, ale to jsem ovšem ještě netušil, jak obrovskou vlnu diskuse to zvedne.
Tak jsem se dostal i na Vaše stránky a na odkaz, který mnohým doporučujete k přečtení - je to poučné čtení - obhájci, zástánci, lidé urážející Vás oba atd.
Jedno je ale jisté - Nohavica měl i ve mnou zmiňované Plzni své každoroční další potíže, propadl alkoholu ( a je otázka jestli před tím, než ho Stb "zmáčkla" anebo potom, aby mu to přineslo zapomnění...), nakonec i na Portě zpíval - což už jsem nezažil - jezdil jsem tam jen do r. 1986 (ale prý zakázané písničky) měl pak další problémy a zákazy... . Někteří "jeho" přátelé, kteří ho znají dvacet let tvrdí, že to věděli, jiní to zpochybňují. Advokátem je mu i Jiří Černý, který o sobě v jedné z TV besed prohlásil, že nebyl tak statečný, aby podepsal Chartu., přesto později, dříve než Vy jste mohl zpívat na Letné, moderoval shromáždění na Václavském náměstí těsně po 17.listopadu.
Pochopit tuto dobu je nesmírně obtížné a asi se to ani jinak než černobíle nedá. Jedno jsem se ale z Vámi doporučeného odkazu dočetl. Nohavica o své minulosti mluvil, snažil se cosi vysvětlit, ale základní problém spočívající v tom, že je svazky byl zničeny překonat nemohl. (Stačí si všimnout jak vemlouvavě žádá novináře, který v roce 2007 zveřejnil další nalezené svazky kdesi v brněnském archivu, aby mu je naskenoval a poslal - on sám je neznal).
A tady je MŮJ největší problém. Na základě čeho se mám utvrdit v přesvědčení, že náhodné nálezy 16-17 let po sametové revoluci kdesi v krajských archivech nejsou jen skvěle udělané padělky.
Kopírovací, rozmnožovací a reprodukční technika za těch 15-20 let pokročila tak, že by si o tom Stbáci mohli nechat jen zdát.
To je moje velké dilema. Objevují se jen "selektivní" nálezy, jen na někoho a někde. Hned od začátku 90.let tady existuje i selektivní antikomunismus - ministr, člen komunistické vlády a
komunistický funkcionář je hned první rok stoprocentně "vyviněn a rehabilitován" a stává se ministerským předsedou a Jiřina Bohdalová nebo Josef Dvořák, Nohavica a další, jsou 14-15 let od listopadu 1989 označeni za spolupracovníky StB..., nakolik v tom hraje roli jiná nenávist, jiná řevnivost, jiná nesnášenlivost či jiná nepřejícnost a závist... ?
Někdy přišly i první signály od těch, kteří s nimi mnoho let vystupovali a hráli (tak tomu bylo např. u J.Dvořáka). Ten hned v prvních měsích po r. 1989 ( stejně jako Sobota) musel ze Semaforu odejít, sestavil vlastní divadlo, dál hrál, moderoval, byl obsazován televizí a tak po více než deseti letech (... co se stalo za tu dobu se Semaforem, jehož sláva by se měla "hvězd dotýkat" - ale on spíš požíval menší a menší divácké ovace než ti proklatí komici...?) byl tedy "sejmut" podruhé. Nelze i v těchto příbězích vidět závist, nepřijícnost úspěchu u veřejnosti.
Je zcela určitě velmi těžké.
Ve Vašem případu (byť to tak včera v TV nešťastně vyznělo...) jsem dalek toho, abych v tom viděl Vaši závist nebo úmysl poškodit písničkářského konkurenta. Mám většinu Vašich CD ( ze vašeho SamoPalu) a myslím si, že své místo na hudební scéně v ČR máte.
Promiňte mně, že jsem se tak rozepsal, ale určité "úžasné objevy" o nepřijatelné minulosti některých dnes úspěšných lidí mě naplňují jistou nedůvěrou. Falšovalo se a podvádělo se vždycky.
Vždycky mizely důležité materiály a dokumenty a vždycky se také po čase objevovaly jiné, které měly nahradit ty zmizelé. Smáli jsme se Rusům kvůli jejich říjnové revoluci, která proběhla v listopadu, ale sami jsme oslavovali "tatíčka Masaryka-osvoboditele od Rakouska-Uherska", který poprvé přijel do Československa skoro měsíc po 28.říjnu 1918... .
Přeji Vám méně nenávistných výpadů a útoků na Vaši osobu, či uměleckou tvorbu - ale sám vidíte, že někde se určitě stala chyba, když je v národu tolik zloby, žluči a vzteku, rozdělovanému pro jistotu na všechny strany.
Aklab

Pane Aklab,
není možné odpověd+ět vyčepávajícně, je pozdě a mám zde ještě 120 neotevřených dopisů. Na padělky zapoměňte, to je nemožné. Chodím pravidelně do archivu kvůli tomu seriálu o železné oponě, znám tam sroko všechny dnešné zaměstnantce, jsou to moji dlouhodobí kamarádi. Ty dokumenty jsou pravé a jelikož estébáci nepočítali s převratem a potřebovali se v tom svém obrovském archivu vyznat, tak v něm měli pořádek a skutečné informace, jich pak využívali pro svou politiku, ale ten pořádek se mi zdá velmi závratný, od padesátých let až po teď. To, že se archivy fakticky itevírají až teď je problém polistopadové politiky, nikoliv estébáků. A že se našly teprve teď fragmenty některých zničených spisů, jako třeba Nohavicového, to je problém nedostatku lidí. Osmdesátá léta jsou, jak mi říkali v archivu, prozkoumána ze 4%, chybí znalost 155 milionů stran, ale jen proto, že nemaji dost lidí. I Nohavicův spis se jednou zrekonstruuje... ach jo. Zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Tomas Hales
dobry vecer jaroslave opravdu s potesenim jsem dnes v lidovkach registroval , ze namestek krale pisnickaru, karel se uz ozvat nemuze...., reagoval na fizla, kdysi bych byval dal za nej ruku do vohne..., byl to muj spoluzak a hospodsky kumpan, strasne mi ublizil, my ho tenkrat ve vidni vitali a nikoho ani nenapadlo, ze ta kurva prijela udavat... malinko me sice posimralo, jakze to, ze protestni zpevak jeho kalibru dostal vyjezdni dolozku ale nejak jsem to valil na sztreichla, o nemz jsem nemel nejmensi mineni. z vyslechu jsem dedukoval toho chudacka, byl tehdy v ostrave totalne odepsany, od nej nic nemohli mit, ale ten tesinsky lump se najak vyloup a nasral mezi nas, dodnes si to vycitam... ovsem : my jablickari nejak nedokazema si prehrat tu pisen na jabku, posli mi, prosim, format pro jabko, diky, korot, zaky ty dejiny slovenske, ..... ale ty pockaj... nezky vwecer, korot
jméno: wigo
ahoj do dneška jsem tě uznával ale jestli se ti nedaří a taháš sračky ze skríně tak máš asi velkej osobní problém.Neříkám že je Nohavica uplně čistej ale právě jsi použil stejně hnusnou zbraň jako komunisti - pomluva.
To že už o tobě není slyšet se na tobě dost podepsalo. A toooo ti trvalo něž jsi vytvořil trapnou píseň.
asi jsi zblbnul co, už nechlastej
s pozdravem Wigo ip: 85.160.102.78
jméno: lumir.balon
kde jsi ty byl kdyz nam tu nohavica spival za komancu
Odesílatel: Myslivec.P
Dobrý večer pane Hutko.
Ač si Vás jako básníka a písničkáře vážím, píseň o Jarkovi Nohavicovi mě nutí Vám psáti tento mail. Nerad bych se Vás nějakým způsobem dotknul, ale asi jste musel být připraven na různorodé ohlasy. Můj názor na celou kauci není důležitý, jestli si Jarek zaslouží být takto propírán či nikoliv, ale teď promiňte mi ten výraz, ta píseň je prostě blbá... Nehodnotím ani tak hudební stránku, jakožto text tohoto vašeho počinu. Mám z toho pocit, že jste ty verše chtěl poskládat za každou cenu, a násilím je k sobě pojil. Ale snad se Vám teď již ulevilo, vylil jste si vztek na pana Nohavicu a další vaše skladbičky a písničky budou takové, jak je od Vás všichni známe... S úctou a pozdravem Jan Myslivec.
P.S.: Tento dopis píši od syna, neb nemám bohužel svůj vlastní a v mém věku už ho ani nepotřebuju.
jméno: Karel
Huťko seš starej blbej dedek !!!
Novavica na hrad !!!
jméno: Pepa z depa
Hutko si piča!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JAAAAAAAAREK NOHAVIIIIICA!!!!!!!!!!!!!!!!
ip: 89.102.231.23
jméno: Martin Mikš
Vážený pane Hutko, sleduji všeobecnou diskusi nad Vaší písní k p. Nohavicovi. Teď jsem si s chutí přečetl článek serveru iDnes \"Hutka: Nejsem bezchybný a Nohavica není konkurent\" a chci Vám napsat, že jste to vystihl velice pěkně. Bohužel mám pocit, že doba i lidé jsou celkově tak depresivní a přehlceni negativními zprávami, že většině z nich pravý smysl věcí i Vašeho pohledu uniká. Nechtějí slyšet kritiku na svého oblíbeného zpěváka, něchtějí přemýšlet o morálce, nechtějí přemýšlet vlastně sami o sobě. Mnozí nezažili dobu, v níž se to odehrálo a nezajímá je, mnozí ji zažili a účastnili se jí a nechtějí pohlédnout do vlastního zrcadla. Podobně jako p. Nohavica, který se bojí sám sebe a svého svědomí. Nechci ale, aby moje slova vyzněla v pesimistickém duchu. Chci Vám poděkovat, za to, co jste nazpíval i za Vaše postoje k věci. Vážím si toho i takových lidí jako jste Vy. Přeji hodně radostí ve Vašem písničkářském životě. Martin Mikš
jméno: Lukáš Marek
Vážený pane Hutko, ačkoliv je toto tak klišoidní oslovení u vás vážený použít mohu. Jsem studentem politologie a velice mě mrzelo, když jsem dnes četl online rozhovor s vámi na téma Jarek Nohavica. Samozřejmě nikdo nikdy nebude úspěšný. bude-li kritizovat někoho, kdo je slavný a má vyšší společenskou hodnost. Tím jsem chtěl říct, že pravděpodobně neuspějete, když po právu připomenete to, co se raději rychle sesypalo ze stolu a o čem se nemluví. Nicméně si představuji písničkáře jako člověka, který se nebojí zveršovat a zhudebnit svůj krtický názor. A neberu polemiku v tom, že pan Nohavica je vlstně obětí. Bylo zde hodně dalších lidí, kteří agenty STB nebyli a taktéž to měli těžké.
Vážim si vás a vašeho díla i snahy, v pozdravem Lukáš Marek
jméno: Marie Rosíková
Prý bude nová písnička o Vás pane Hutko, jmenuje se \"bez publika bloumá a závist s ním cloumá\".Ono se asi těžko žije písničkáři bez talentu, že? Kdyby se ta vaše písnička alespoň rýmovala, ale je asi podle vzoru: Nechoď tam Janíčku, zabíjí tě tam,zabijí tě tam. A nejsmutnější na tom je,že kdybyste to nenapsal, tak byste se v životě do hlavní spravodajské relace nedostal, narozdíl od toho \"příšerného udavače\". Vás to musí ale bolet, že on je slavný a vy ne, že ho lidi kupujou a Vás ne! A pane Hutko vy jste u toho byl,když udával, vy víte jak to přesně bylo? Vy sám jste byl v emigraci a když jste se vrátil myslel jste si,že se stanete obdivovaným intelektuálním umělcem a ono nic, sláva se nekonala.:)Tak aspoň trochu naplivat na kolegu, kterému se to povedlo. Bravo, jste fakt frajer. A vite co? Teď jsem si nemohla vzpomenout na vaše křestní jméno....to se mi u Jarka prostě nestane. S pozdravem Marie Rosíková 24le t Praha(ten věk uvádím proto,abyste nemohl usoudit,že vám píše nějaká stará struktůra)
jméno: Marie Rosíková
Pane Hutko musím vám opět napsat. Právě jsem si prohlédla Vaše stránky, byl byste mi byl snad i sympatický. Hezké plakáty a fotky tady máte, nebuďte tak zamindrákovaný(viz předešlý email), to je ta nejvíc ponižující vlastnost, kterou můžete mít!
Odesílatel: Robert Malecky
Bez nějakých velkých emocí Vám chci poděkovat za Nohavicu. Co já si s ním a jeho stoupenci loni užil! A teď to vypadá, že i Vám chtějí někteří nasadit psí hlavu.
Takže se držte, chtěl jsem říct
Hezký den Robert Malecký, Lidovky
Odesílatel: Josef Sedláček
Vaše reakce na pana Nohavicu, mám na mysli píseň Udavač je ubohost, a vypovídá o vašem charakteru. Josef Sedláček Všeruby 170
Odesílatel: Jan Staněk
zpráva: Pane Hutko
Poslouchal jsem si \"písničku\" ...teda písničku....slátaninu, od Vás, o panu Nohavicovi.
Jakým právem se s něčím takovým vůbec prezentujete na veřejnosti?
Copak už jste zapoměl, že VY jste před bolševikem zbaběle utekl \"ven\"....že jste neměl ani tu špetku odvahy, se mu tady postavit, že jste žil z \"jidášských grošů\" tamních mocipánů, že jste uměl jen odněkud z tepla a pohody štvát a řvát? Jakým právem blijete svá nepodařená slova na pana Nohavicu? Vždyť pokud se tak ON zachoval nevíte VY, co ho k tomu vedlo...dobrovolně to určitě neudělal a zrovna VY víte houby o tom, jaké tlaky tady pánové od bezpečnosti používali. A je mi taky jasné, že pokud by vyhrožovali VAŠÍ RODINĚ, udělal byste to samé.
Co se týče jeho obrovského úspěchu, který má mezi námi posluchači, je to jen a jen jeho zásluha. Je to PAN zpěvák, textař , skladatel, úžasný člověk , kterého znám, jako svého krajana, osobně.
Z Vás čiší jen zloba a závist. Ano závist je to správné slovo. Nikdy jste nic neuměl, a jak jste se vrátil do Čech, zanikl jste, slovy klasika: \"Stal jste se menší, ještě menší, až jste zůstal nejmenší na světě\", jen s tím rozdílem, že vy nešaháte \"po kvítku\", ale s odpuštěním \"po hnoji\".
Uvědomujete si vůbec, že jste a byl, jste nula a takto se i chováte. Je to ale, jak sleduju, \"trend\" celé té Vaší disidentské \"party\" nebo aspoň její větší části. Zbabělče. Styďte se. Zajímavé že jste takto nepsal o Neckářovi, Gottovi, Vondráčkové a dalších, kteří jsou na tom stejně jako pan Nohavica.
Na závěr bych chtěl jen podotknout: \"Hrozně vás štve ten jeho úspěch co\"...Vy nemáte kšefty, taky \"sponzoři\" už nedávaj, ON má vše, tak se zviditelňujete. Dobře Vám tak, jste tam, kam patříte....v pr....O:)A tahle vaše slátanina je na ještě horší úrovni než vlezprdelkovství pana Vyčítala a paní ministryně obrany, protože z ní kape žluč. Hanz..
Vasek
Pane Hutka, proc tak utocite na Jarka Nohavicu? Preci sam nejlip vite, jaka doba byla a kolik lidi se s stb zapletlo. Neustale vyplouvaji na povrch nove a nove pripady spoluprace s stb, a to i u lidi, u kterych by se to necekalo. Smutnym faktem je, ze hlavni pohlavari stb si stihli sve zaznamy pred revoluci,skartovat a dodnes moralizuji z vrchnich mist statni spravy. Ale co, nejhorsi a nejnebezpecnejsi byl preci Nohavica, Neckar, Kanyza a jim podobní chudáci. To, ze jste nepodlehl, vam nedava pravo mmoralizovat. Docela jste me tim zklamal. Mejte se
Odesílatel:roto68
Četl jsem jak se navážíš do Nohavici. Upozorňuji, že nejsem jeho fanda. Ty si raději emigroval, abys neudělal to samé. Nevím jak si byl v emigraci dlouho, ale dobře si pamatuji Tvůj přílet na letiště a Tvoji bezzubou hubu. Během jednoho měsíce v tehdejším Československu si zubů už měl 32. Obrázek o tom si každý udělal sám.
PS Nech Nohavicu na pokoji, když nevíš jak by ses zachoval sám. Po bitvě je každý generálem.
jméno: Petr Kilian
zpráva: Dobrý den,
Pravděpodobně Vás to nebude vůbec zajímat, přesto jsem Vám chtěl říct, že jste mě svou opravdu ubohou \"písní\" proti panu Nohavicovi zklamal.
Svým politickým zaměřením jsem silně protikomunisticý, přesto si nemyslím, že jsou podobné braky na místě.
Nyní, osmnáct let po revoluci, tady máme desítky nových hrdinů a ti kdysi opravdoví mají asi potřebu se znovu zviditelnit před diváky. A to za každou cenu.
Pan Nohavica už má pověst pokaženou, Vy jste si však teď také vůbec nepomohl.
S přáním pěkného dne, Petr Kilian.
jméno: stenly
ses marny jak tvoje pisničky hrdino jsi stejný hrdina jako ti tví MAGOŘI.z pořadu na čtl ALE JEN CO JSI DOKAZAL TY FETOVAT V HOLANSKU ZA STATNI FINANCE OTEXTUJ DVE OPERY A UVIDIME KDO CO UMI JA TE NEMUSIM ANI NOHAVICU ALE CHACHARA MAM RADSI UMI MAKAT NA ROZDIL OD TEBE
jméno: Jiří Holub
Dobrý den, naprosto mě znechutila Vaše píseň o J. Nohavicovi, nevím proč se potřebujete zviditelňovat něčím tak nechutným jako je \"Udavač z Těšína\".Jste trapnej zapšklej \"písničkář\", jehož protestsongy jsou v dnešní době tak trochu pasé. Ujel Vám vlak, to je evidentní, a úspěchy cizích Vám asi vadí. Pro příklad, zajímalo by mě kolik lidí v porovnání s tím \"udavačem\" poslouchá ještě Vás. Je mi Vás líto a vždy když Vás někde vidím je mi z Vás smutno.Byl jste ubožák ještě za dob občanského fóra. Podle mě jste blázen.
jméno: Jakub Koudela
zpráva: Dobrý den,
nepochybně si Vás vážím jako umělce, který bojoval proti komunistickému režimu, avšak z Vašeho vystupování nabývám čím dál víc dojmu, že jste neunesl větší slávu a popularitu jiných.
Ve vší úctě k Vám mám obavy aby si Vás lidé nakonec napamatovali jako zbabělce který jen remcá.
Přeji krásný a úspěšný den.
Jakub Koudela
Odesílatel: Jiří Špaček
Vážený pane Hutko, po dlouhé době se Vám podařilo na sebe přilákat mou pozornost.
Před časem jsem Vás chválil za formulaci stavu naší politické scény v
jakémsi magazínu.
Dnes ode mě chválu nečekejte.
Přemýšlím o tom, co je horší:
– Zdali promluvit s fízlem v profízlované zemi. Říkám promluvit, protože z informací z denního tisku jsem nenabyl dojmu, že by šlo o záměr někoho poškodit. (Možná mám málo informací.)
– Nebo strhávat na sebe pozornost, kopáním do člověka, disponujícího evidentně nadprůměrným citem, svědomím i talentem. Zde ten záměr "někoho poškodit" bohužel vidím.
Musím Vám pane Hutko sdělit, že situaci, v které jste se vlastní zásluhou ocitnul, Vám ani v nejmenším nezávidím.
S pozdravem Jiří Špaček
jméno: milan koiš
Vážený pane Hutko,
dík za píseň o p. Nohavicovi. Bezectnost p. Nohavici, p. Hejmy a dalších práskačů je opravdu do nebe volající!!!
Držím palce......milan koiš
jméno: Honza
Jaroslave, ty ubožáku co sis to chtěl tou písní o J. Nohavicovi dokázat?To ses zase potřeboval po čase zvyditelnit viď? Víš co je nejvíc k pláči?Lidé co se nedokázali vyrovnat s minulostí a co neustále dokola musí omílat co bylo.Kdybys dokázal složit alespoň jednu takovou písničku jako on, která člověka potěší nebo u které si příjemně zapláče.Po tom co si předvedl si zapláču akorát tak nad tebou.Vem si zněj příklad umyj se a ostříhej slož nějakou pěknou písničku ať na tebe lidé v dobrém vzpomínají.Ahoj tvůj neposluchač Honza
jméno: ivan.micka
Viděl jsem Vás v ČTV. Vy jste řekl, že o Nohavicovi víte,že byl spolupracovníkem STB již od roku 1991, proč se o tom media baví až v roce 2007?
jméno: korbel ales
Dobrý den pane Hutka,chci Vám jen napsat jak s Vámi souhlasím.Proč nenapsat písničku o podlém udavači,který vlastně žil 2 životy bez skrupulí a zřejmě se ani nestydí?Doufám,že Vám e-maily od jeho příznivců neotráví život.Jsme na světě jenom jednou na to,abychom si do konců našich životů stále lhali.Ať se Vám daří.
jméno: halmo
pane hutka nechci byt nejak osobni ale take jsem travil nejaky cas v cizine a jsem si vedom ze zit v komunismus neni zadna prochazka ruzovym sadem a vim ze pan nohavica mel v te dobe rodinu coz neni dost duvod ho omlouvat z toho co udelal ale neni to take trochu ospravldeni toho co udelal ja jsem byl dost dlouho sam ale kdyz jsem mel pak rodinu tak bych asi udelal vsechno pro to abych ji neohrozil ale i taky zajistil cos jste vy nemusel resit tak mu zkuste odpustit a jak rikaji nemci cesi jsou smejici bestie s pozdravem a.halmo