reakce čtenářů:

Nohavica se přiznal, že Hutka spolupracoval s StB :)

V útením vydání Metropolitního expresu, kterým se mediální skupina Mafra rozhodla konkurovat na trhu volně rozdávaných deníků (Metro, 24 hodin), se objevila pozoruhodná chyba.
Na straně 4 se objevila krátká zpráva, která je uvedena titulkem „Hutka přiznal spolupráci s Stb“. Článek je také ilustrován fotografií Jaroslava Hutky a Metropolitní expres začíná: „Dlouholeté spekulace se potvrdily. Písničkář Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti….:)
Krátká zpráva čerpá z rozhovoru, který poskytl Nohavica týdeníku Respekt a v němž o své spolupráci s Stb poprvé veřejně mluví. Jak se ale podařilo umístit ke zprávě o Nohavicově výpovědi titulek a fotografii o Hutkovi, to ví snad jen bůh…:) Jeden písničkář jako druhý...

        Bohumil Kartous, Britské listy, 30. 5. 2006


Jiří Snížek

Vážený pane Hutko, nevím jestli jste četl dnešní Metropolitní expres? Na str. 4 je vytištěno pěkné svinstvo \"Hutka přiznal spolupráci s StB\".
V článku dál je sice psáno o Nohavicovi, ale ten nadpis je hrozný.
Praha 30.5.2006
Zdravím Vás, Jiří Snížek


Odesílatel: Marek Petras Marek Petras
Příjemce: redakce@expresdenik.cz
Předmět: Zamena Hutky a Nohavici ve clanku!!
Datum: 30. května 2006, 11:29:40

Dobry den,
dnes jsem si v novinach Metropolitni expres precetl informaci (titulek), ze zpevak Jaroslav Hutka spolupracoval s STB. Ke clanku byla prilozena i fotografie Jaroslava Hutky. Nicmene po dukladnem precteni clanku jsem zjistil, ze se jedna o Jaromira Nohavicu.
Tato zamena jmen a fotografie (!) spolu s uvedenim informaci o STB muze ctenare zasadnim zpusobem pomylit. Vzhledem k tomu, ze Jaroslav Hutka kandiduje v techto volbach, muze jej tato informace i zavazne poskodit.
Ac se zelenymi nemam naprosto nic spolecneho a pana Hutku osobne neznam, povazuji za nutne, na takoveto, pevne doufam ze omyly, upozornit. Prosim o napravu. Doufam, ze rozmazavani teto zalezitosti naopak panu Hutkovi neuskodi, aby s STB nebyl diky Vam spojovan.
S pozdravem Ing. Marek Petras


Odesílatel: "Dagmar Šípová"
Datum: 30. května 2006, 9:47:51

Milý pane Hutko!
dneska jste mi tedy dal! Otevřu metropolitní expres a na 4 straně ve sloupečku Vaše fotka. Chystám se přečíst co kde provádíte a ouha. Nadpis zní: "Hutka přiznal spolupráci s StB". Udělalo se mi špatně, protože za Vás bych byla bývala dala ruku do ohně, že Vy tedy rozhodně spolupracovníkem nejste a nikdy jste nebyl. Naštěstí jsem z těch, kteří čtou i články a tam již bylo, že se to týká Jarky Nohavici!
Takže bych Vás chtěla varovat. Kdo Vás ode dneška přestane zdravit, četl stejný plátek ale nedočetl jej až do konce!!!
Zdraví Vás Šípová a ještě i stařenka z Trafiky, které Vaše koncerty móóc chybí!!!


Milí dávní z Trafiky,
děkuji za upozornění, už to vím od rána, ta holka, co to napsala se mě strašně omlouvala a prý zítra na straně 2 vyjde velká omluva. Ale nepochopitelné to je, asi bych se s ní měl sejít, jestli náhodou není blondýna. Jinak s tou Trafikou mě to také mrzí, budu muset najít nějaké jiné místo, ale až pop prázdninách, srdečně zdravím - Jaroslav Hutka

Datum: 30. května 2006, 14:21:27

Dobrý den!
Ano, bohužel na Žižkově zníte jenom z CD přehrávače (občas z televize).Věrné jsme však zůstaly!!!
Já jsem jim do toho metropolitního deníku také napsala a oni mi odpověděli, že zítra tam bude omluva a rozhovor s Vámi.Takže se těším. No, až někde budete poblíž Žižkova, tak určitě přijdem poslechnout "živého" Hutku. Také se těším.
Hezký den přeje Šípová


Odesílatel: Jan Čapek
Předmět: hnupove novinari
Datum: 30. května 2006, 19:07:33

Zdravim Vas srdecne!
Ja jsem ten ,co sel od zubare ve Vojtesske ulici a Vy tenkrat prave k zubari a dal jsem se s Vami dal do reci o Vasi pekne stare a krasne hrajici kytare.Rad si ctu si ve vasich povidkach a clancich a vubec nedbam na dousku na konci,ze jestli nas to nezajima,ze nas rad vymazete.
Ale proc Vam pisu.
Dnes jsem si totiz nahodou precetl opravdu skvostny blabol,ktery prevzal z MF-DNES jakysi casopisek s nazvem Metropolitni expres,kde se nejaky pisalek opravdu prekonal nade vsechny a tak Vam to musim hned hlasit.
Je mozne,ze rada lidi Vam to uz hlasila,ze na to mozna v Mf-DNES narazila.
Blbost lidska je proste nekonecna ale ta novinarska je jeste nekonecnejsi!
Jak nekdo muze zmotat takovymhle zpusobem dve veci dohromady,to nepochopim.
A o co se jedna?
Titulek zni:Hutka priznal spolupraci s STB!!!!
A pod tim text: dlouholete spekulace se potvrdily.Pisnickar Jaromir Nohavica byl spolupracovnikem komunisticke statni bezpecnosti...atd...atd..
A pod tim Vas obrazek s kytarou a dalsi text vizici se k J.Nohavicovi.
Proste trestuhodny paskvil.ktery by nemel zustat bez patricne odezvy.Ja osobne si predstavuju,ze to bezmyslenkovite napsala nejaka mlada kaca,pohopitelne patricne vystudovana ale jinak uplna krava,ktera ma v hlave hadry,sminky,kluky a eventuelne "vyvoleny" a podobne kulturni poklady teto republiky.
A dalsi strevo,ci kopyto to pretisklo v tomhle platku.
Mam jej k Vasi dispozici doma a mozna jeste dalsi splasim v nemocnici Na Frantisku,kde jich byl dnes plny stojan.Az tam zitra ale pujdu na navstevu,asi uz tam bude ctivo noveho data.
Tak co rikate tehle nove perle zplozene vykvetem nasi zurnalistiky?
Zdravim a tesim se na odpoved.Jan Capek.


Odesílatel: Mařas Josef
Předmět: paradoxy
Datum: 31. května 2006, 12:38:57

Vážený pane Jaroslave !
Níže uvedený e-mail mne přinutil zamyslet se nad nevypočítatelnosti lidských a společenských osudů. Studoval jsem v Praze jadernou fakultu v letech 1975 - 1980, která považuju za umělecký vrchol Šafránu. Slavná vystoupení vaše a vašich kolegů zejména v Baráčnické rychtě byla pro mne největší duševní vzpruhou v těžké době a nelehkém studiu. Přestože jsem byl kamarádem vašeho kamaráda Míry Beneše, dnes neslavně skončivšího v ODS, a přestože jsme se s vámi jednou setkal a mluvili jsme spolu po telefonu, nemůžete si mne pamatovat. Vy jste byl jediný, ja byl jen jeden z mnoha. A kdyby mi tehdy někdo řekl, že za třicet let se sejdeme v jedné politické straně (fuj to zní hrozně) a budu mít ve schránce váš e-mail, zaprvé bych nevěděl, co je to e-mail, a za druhé bych mu nevěřil. Jsou to paradoxy, jak pravil kdosi.
Josef Mařas, Pardubice

Milý Josefe, to tedy paradox je, obzvlášť v té souvislosti dole. Ale jak mluvíte o tom času "tehdy", mně by tehdy nenapadlo, že budu emigrovat a v emigraci mě nenapadlo, že bude možnost se vrátit a teď mě ne a ne napadnout, že se stane něco z toho, na co jsme mysleli po převratu, tedy tehdy v dojmu, že se jednalo o revoluci. Ovšem život jde dál a začíná příliš okatě připomínat, že jsme jen smrtelníci. Takže zdravím - Jarda Hutka

-----------------------
Add:
Vážená paní Rolečková,
tohle je tedy konec přitroublého příběhu jedné novinářky, nejspíš blondýny. Zdravím - Jaroslav Hutka

No tedy s tou narážkou na blondýny to tedy pan Hutka pěkně zazdil. Nezdá se Vám ??
Vyjádřil tím své pohrdání ženami, což je v příkrém rozporu s politikou naší strany.
No doufejme, že takový pan Hutka není.
Osobně si myslím, že soudit lidi podle barvy vlasů nejde tak snadno.
Určitě ale platí, že chlap s bílými ponožkami je blbec. Může se zdát, že žena odbarvná na blond je povrchnější, pravá blondýna citlivější atd, ale určitě to platí daleko volněji, než to s temi ponožkami.
Zdraví Tomáš Pavlíček

Pane Pavlíček, ta poznámka není dikriminační, jinak bychom museli zakázat kolektivní vědomí, ze kterého vznikají vtipy. Já myslím, že to bylo to nejméně urážlivé, co jsem mohl o té novinářsce napsat.
Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka

Zdravím pane Hutko
Jsem poctěn, že jse mi odpověděl osobně.
Nemyslel jsem to tak ostře, jak jste to pochopil.
Proti tomu co a jak jste napsal o blondýnkách nic nemám, kdyby to nebylo napsáno jako oficiální stranická pošta, ale padlo by to například jako kec v hospodeě u stolu. Prostě by jste si na takové věci myslím měl dávat pozor.
To co zde píšu může působit jako pokrytectví , ale prostě to tak vidím, že o něčem jiném se dá šprámovat doma či v hospodě a něco jiného může být v oficiálm¨ní stranické poště - mimo jiné proto, že by to mohlo být interpretováno v tomto případě právě jako diskriminační výrok.
Můžete se mnou polemizovat, ale zrovna tak mi NEpřipadá pokrytecké, když budu na jednu stranu neveřejně doma či s přátely nadávat na konkrétní romské sousedy, se kterými mám skutečné potíže, ale na druhou stranu půjdu do ulic demonstrovat PROTI náckům, kteří chtějí málem romy vyhlazovat.
A co se týče omylu té redaktorky - tak přiznávám, že i mě se stalo, že jsem si chvíli myslel, že tahle remixovaná písnička je původně od Vás, než jsem si jí pustil bez remixu a došlo mi, že je to Nohavica.
Tak se na paní redaktorku nezlobte.
Mějte se fajn a koukejte se ve volbách dobře umístit :)) Zdraví a palce Vám drží ToMáš